Publicat  14 Aprilie 2022

Manager Achzitii

HABSEV GRUP SRL Toate regiunile Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
Constituie un avantaj
Oraș:
Toate regiunile

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Cunoștințe PC.
  • Experiență în domeniul achizițiilor.
  • Cunoașterea limbilor rusă/română/engleză - la nivel înalt.
  • Abilitate de a lua decizii rapid.

Condiții de muncă:

Oficiu

Responsabilități:

  • Identifica si selecteaza furnizorii in vederea achizitionarii de componente, piese, echipamente etc. astfel incat acestia sa indeplineasca criteriile de pret, calitate si data de livrare impuse de companie;
  • Mentine si dezvolta relatia de colaborare cu furnizorii, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor comerciale (din punct de vedere al conditiilor comerciale, tehnice, financiare etc.);
  • Monitorizeaza schimbarile din piata industriala, face predictii in ceea ce priveste evolutia preturilor si impactul acesteia asupra activitatii viitoare a companiei
  • Creeaza, dezvolta si mentine relații cu furnizorii importanti;
  • Pregateste si conduce negocierile cu furnizorii cheie;
  • Pregateste rapoarte periodice pentru conducerea companiei;
  • Propune strategii anuale privind achizitiile de materiale;
  • Initiaza instrumente de control in ceea ce priveste masurarea eficientei rezultatelor;
  • Responsabil pentru organizarea evaluarea anuala a furnizorilor-cheie;
  • Se implica în rezolvarea plangerilor catre furnizori;

Scopul SC „HABSEV GRUP” SRL este aprovizionarea, depozitarea și comercializarea cu ridicata și cu amănuntul a echipamentelor și mărfurilor electrice pentru diverse necesități (industriale, de construcții și casnice) de înaltă calitate conform cerințelor consumatorilor, clienților și ale celorlalte părți interesate.

Contacte

Adresa sediului central
Uzinelor 90
Număr de contact:
069107286
office@habsev.md