Publicat  04 Iulie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Asistent de proiecte la organizația Mediapoint

Mediapoint Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
Constituie un avantaj
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Organizația Mediapoint (www.mediapoint.md) este în căutarea unei persoane proactive și dedicate, pasionată de inovații digitale care produc impact social. Fondată în anul 2009, Mediapoint este prima organizație new media din Republica Moldova. Proiectele desfășurate în ultimii ani au avut ca scop sporirea transparenței guvernamentale prin inițiative de date deschise, și implicarea cetățenilor Republica Moldova în probleme de interes public prin oferirea unor instrumente digitale de participare. Domeniile de activitate ale organizației sunt inovația socială, buna guvernare, date deschise și procese participative.

Responsabilitățile asistentului de proiect:

  • Planificarea activităților aferente proiectelor în derulare;
  • Menținerea discuției cu partenerii proiectelor la nivel local și național;
  • Elaborarea contractelor cu partenerii și personele angajate în cadrul proiectelor Mediapoint, evaluarea activității acestora;
  • Elaborarea rapoartelor narative;
  • Asistarea echipei Mediapoint în activitățile organizației;
  • Identificarea surselor de finanțare pentru proiectele organizației;
  • Elaborarea propunerilor de grant;
  • Asigurarea vizibilității proiectelor, planificarea și administrarea campaniilor de promovare;
  • Alte responsabilități aferente poziției.

Profilul aplicantului

  • Persoană proactivă, dedicată și responsabilă;
  • Abilități excelente de comunicare și organizare (evenimente publice, etc.)
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Cunoașterea MS Office;
  • Experiența anterioară în crearea și/sau gestionarea platformelor online va constitui un avantaj.

Cerințe de aplicare
Persoanele care sunt interesate să aplice, sunt rugate să expedieze la adresa de e-mail contact@mediapoint.md, următoarele documente:
1) CV actualizat;
2) Scrisoare de motivare;
3) Oferta financiară în lei moldovenești (net/lună).

Dacă aveți întrebări referitor la poziție, vă rugăm să ne scrieți la adresa de e-mail contact@mediapoint.md sau pe pagina de Facebook www.facebook.com/Mediapoint.

Beneficii

Traininguri

Program flexibil

Mediapoint este prima organizație new media din Republica Moldova. Fondată în 2009, misiunea Mediapoint este de a inova procesele democratice prin implicarea cetățenilor și valorificarea potențialului tehnologic. Organizația a lansat o serie de proiecte online inovatoare și a desfășurat peste 150 de ateliere și evenimente la nivel național, inclusiv trei tabere de inovare socială. Prioritățile Mediapoint pentru 2020-2030 sunt: digitalizarea interacțiunii dintre autorități și cetățeni; îmbunătățirea transparenței și accesului la informație; promovarea participării cetățenilor la procesele democratice; dezvoltarea competențelor digitale ale societății.

Contacte

Adresa sediului central
Chisinau, str. 31 august 1989, nr.98
contact@mediapoint.md