Publicat  10 Mai 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Manager proiect, Departamentul Proiecte şi Organizare

Moldindconbank Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Beneficiile oferite de bancă:

  • Program individual de dezvoltare profesională şi avansare în carieră;
  • Apreciem rezultatele prin salariu atractiv şi bonus de performanță;
  • Oferim prime colective, de sărbători și ajutoare materiale pentru diverse situații personale;
  • Avem grijă de echipa noastră și organizăm cluburi de interes și team building;
  • Promovăm produsele băncii şi oferim condiții avantajoase angajaților.

Vei avea următoarele responsabilități:

  • Îndeplinește toate sarcinile asumate de rolul unui manager de proiect, cu ar fi: inițierea, planificarea, gestionarea execuției, monitorizarea și finalizarea, cât și evaluarea post livrare a proiectelor din gestiune;
  • Asigură că proiectele din gestiune sunt livrate la timp, în limita domeniului de aplicare, a calității și a bugetului alocat;
  • Planifică alocarea de resurse pentru proiect si monitorizează utilizarea eficientă a acestora;
  • Planifică activitățile necesare pentru buna derulare a proiectului si monitorizează realizarea acestora în termenii asumați și la un nivel de calitate acceptat;
  • Poartă responsabilitate pentru realizarea și validarea livrabilele proiectului cu respectarea termenelor pentru finalizare si a criteriilor minime de acceptanta;
  • Organizează si coordonează activitățile în cadrul echipelor de proiect, facilitează comunicarea, informează toate părțile cointeresate, escaladează eventuale probleme și impedimente;
  • Pregătește şi prezintă rapoarte periodice de statut privind implementarea proiectelor.

Eşti candidatul potrivit dacă ai:

  • Studii superioare economice/financiar – bancare/tehnice IT
  • Experiență de lucru în domeniul bancar minim 2 ani
  • Experiență în domeniul proiectelor minim 1 ani
  • Competente: abilități manageriale, capacitate de concentrare, analiză și sinteză, capacitate de previziune a evenimentelor, abilități de negociere, capacitate de a stabili relații, toleranță, calm, perseverență, abilități de comunicare interpersonal, capacitatea de a redacta rapoarte clare și corecte, adaptabilitate la sarcini de lucru schimbătoare, la situații de criză, echilibru emoțional, constanță în atitudini, capacitate de decizie și asumare a responsabilității, competențe de a lucra în echipă, atitudine pozitivă și abilități de a mobiliza echipa din subordine, spirit creativ și inovativ, preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual și al echipei de proiect, adaptabilitate, flexibilitate și rezistență la stres
  • Cunoașterea limbilor: romane, rusă şi engleză
Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilitatea de a soluționa eficient problemele Abilități de ascultare Abilități de comunicare Adaptabilitate Analiza datelor Atenție la detalii și simț estetic Cercetare și analiza datelor Comunicare clară și eficientă Comunicare tehnică și non tehnică Creativitate Lucru în echipa Managementul proiectului Modelarea proceselor de afaceri Motivație Negocierea și semnarea contractelor Powerpoint Excel Word Planificarea resurselor întreprinderii Productivitate și organizare Redactare texte

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Team - building

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Program flexibil

Daruri pentru diferite ocazii

Acoperire costuri certificări profesionale

Ajutor căsătorie, naștere copil

Echilibru viață personală / profesională

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Foto și video

Contacte

Adresa sediului central
str. Armenească, 38
Număr de contact:
022576935, 079484979
recrutare@micb.md