Publicat  24 Martie 2022

Contabil

Hospice Angelus MOldova Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
Constituie un avantaj

Descrierea poziției vacante

Principalele sarcini și responsabilități:

  • Contribuie la plainificarea strategică și managementul financiar;
  • Contabilitate financiară și raportare locală, bugetarea granturilor;
  • Raportare de management, planificare anuală, bugetare/prognozare;
  • Sisteme financiare, proceduri și controale interne;
  • Funcții de salarizare;
  • Fiscalitate;
  • Managementul riscurilor financiari;
  • Conformitate legală.

Studii și Experiență:

  • Diplomă de licență;
  • Experiență de lucru în organizații de tip medico-social sau neguvernamental, sau experiență echivalentă în funcție de poziție (ex. granturi, findații, contabilitate corporativă, trezorerie) constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă; engleză – constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de program 1C;
  • Cunoștințe avansate de MS Office (Word, Excel, Power Point).

Competențe cheie:

  • Bune abilități de comunicare;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Atenție la detalii și acuratețe;
  • Monitorizarea informațiilor și sarciniilor;
  • Identificarea și analiza problemelor;
  • Raționament și rezolvarea problemelor;
  • Abilități de supervizare;
  • Lucru în echipă;

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-urile în limba română la adresa electronică info@hospice.md cu indicația în subiectul mesajului: ”Angajare – Contabil”.

Data limită pentru expedierea CV-ului este vineri, 31 martie 2022, ora 17:00.

Doar candidații preselectați vor fi contactați pentru interviu.

Hospice Angelus Moldova este o organizație non-governamentală prosperă, cu o experiență de peste 20 de ani în prestarea serviciilor de îngrijiri paliative copiilor și adulților cu maladii incurabile.

Contacte

Adresa sediului central
Mihai Eminescu street 42/2
Număr de contact:
069497049
info@hospice.md