Publicat  29 Noiembrie 2022

Şef Serviciul IT

CA DONARIS VIENNA INSURANCE GROUP SA Chișinău Full Time 25000 MDL

Informații de bază

Salariu:
25 000 MDL
Studii:
Superioare
Experiență:
Constituie un avantaj

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare; cursuri de management și/sau leadership sau alte cursuri de perfecţionare în domeniu;
  • Experienţă profesională de cel puţin 2-3 ani într-o poziţie similară;
  • Cunoştinte temeinice în domeniul managementului de procese și strategii IT;
  • Bune capacităţi de analiză, sinteză şi de planificare;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Cunoştinţe de limbă engleză.

Condiții de muncă:

  • mediu de lucru confortabil în condiţii corespunzătoare;
  • salariu motivant;
  • tichete de masă;
  • pachet social integral;
  • program de lucru full-time.

Responsabilități:

   Gestiunea:

  • arhitecturii sistemului informaţional al Companiei;
  • suportului tehnic pentru utilizatorii sistemului informaţional al Companiei;
  • relaţilor cu furnizori de servicii IT;
  • procesului de achiziţie a tehnicii IT şi software necesare Companiei;
  • activităţii echipei din subordine.

Despre companie

INFORMAŢII PRIVIND ENTITATEA DE INTERES PUBLIC -

COMPANIA DE ASIGURĂRI

DONARIS VIENNA INSURANCE GROUP” SA

  1. Denumirea completă a Companiei:

Compania de Asigurări „Donaris Vienna Insurance Group” SA

  1. Numărul şi data înregistrării de stat: 1002600020908 din 23.07.2001

  2. Licenţa de activitate: seria CNPF nr.000897 din 29.03.2011, eliberată pe un termen nelimitat

  3. Sediul: MD2068, mun.Chişinău, bvd.Moscova, nr.15/7

  4. Datele de contact:

Tel: 022 265 700, 022 265 701, fax: 022 265 713; e-mail: office@donaris.md

  1. Pagina web: www.donaris.md

  2. Genul exclusiv de activitate: asigurări generale şi reasigurări

  3. Statutul: înregistrat în redacție nouă la Camera Înregistrării de Stat la 10.03.2015, cu modificări și completări ulterioare înregistrate la 01.06.2015, 05.11.2015, 25.11.2015, 26.02.2016; 16.11.2020; 22.12.2020

  4. Organele de conducere ale Companiei:

  1. Consiliul de Supraveghere

Peter Hoefinger – Președinte; Peter Thirring – Vicepreședinte;

Franz Fuchs – membru ; Marek Golebiewski – membru.

  1. Comisia de cenzori: Societatea de Audit Brio-Prim SRL

  2. Organul executiv (Consiliul de Administrație):

Dinu Gherasim, Presedintele Consiliului de Administrație, Director General

Andrei Plamădeală, membrul Consiliului de Administrație, Director Financiar

Contabil –şef: Aliona Dublea

  1. Lista acționarilor care dețin cel puțin 5% din numărul total de acțiuni cu drept de vot plasate:

- compania VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe, cu sediul în Schottenring 30, A-1010 Vienna, Republica Austria, codul fiscal FN 75687f, deținător de 1 877 319 acțiuni sau 99,9869% din numărul total de acțiuni ordinare cu drept de vot emise.

11. Informația privind:

- ținerea Registrului deținătorilor valorilor mobiliare emise: Depozitarul Central Unic, mun.Chișinău, str.Bănulescu-Bodoni, nr.57/1

- auditorul:

Societatea de Audit „BDO Audit & Consulting” SRL, MD2005, mun. Chişinău, str. Puskin 45B, etajul 4; înregistrată in Registru Public entităților de audit cu nr. 1902010. Administrator Bernaz Anatolie, tel: 022 902 300, www.bdo.md ; contract nr. 9A /2021 din 07.06.2021 (auditul SF conform SIRF si auditul in scop de supraveghere - adecvarea şi implementarea politicilor şi procedurilor interne ale asigurătorului în domeniul de prevenire şi combatere a spălării banilor şi finanțării terorismului, precum şi analizarea efectuării tranzacțiilor)

  1. Factorii de resort autorizați să primească şi să soluţioneze sesizările/reclamaţiile clienţilor:

  • Oficiul Central:

Director General (D.Gherasim), tel: 022 265 711, fax: 022 265 713

Orele de audiență pentru public: Luni, Joi, între orele 11:00 -12:00

Şef Departament regularizare Daune (V. Stradnic),

tel: 022 444 558, fax: 022 434 616

Şef Departament Juridic (V.Tiltu), tel: 022 265 747, fax: 022 265 713

  • Subdiviziunile teritoriale (sucursalele):

Directorii Sucursalelor (în limitele competenţilor stabilite şi cu coordonare prealabilă cu Oficiul Central).

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
bd. Moscova 15/7
Număr de contact:
022265745, 079912075
hr@donaris.md