Publicat  30 Noiembrie 2022
Ofertă de muncă fierbinte

E-commerce, Front end Developer Administrator aplicații, Direcția procesare carduri, Departamentul tehnologii informaționale

Moldindconbank Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Beneficiile oferite de bancă:

  • Program individual de dezvoltare profesională şi avansare în carieră;
  • Apreciem rezultatele prin salariu atractiv şi bonus de performanță;
  • Oferim prime colective, de sărbători și ajutoare materiale pentru diverse situații personale;
  • Avem grijă de echipa noastră și organizăm cluburi de interes și team building;
  • Promovăm produsele băncii şi oferim condiții avantajoase angajaților.

Vei avea următoarele responsabilităţi:

  • Asigurare funcționare a aplicațiilor business: configurare si customizare, depanare erori si incidente, executare proceduri tehnice operaționale, corectare date, executare proceduri privilegiate;
  • Configurări si integrări cu aplicații si servicii externe;
  • Automatizare procese;
  • Monitorizare statut executare proceduri / rutine / sarcini programate ale aplicațiilor.
  • Executare proceduri manuale recurente (agregare, import, export de date, optimizări de structură date);
  • Management și mentenanță configurații pe partea de aplicații business;
  • Gestionarea tehnică a proiectelor cu partenerii business;
  • Suport utilizatori linia 2 (funcție de natura solicitărilor pentru aplicații).

Eşti candidatul potrivit dacă ai:

  • Cunoştințe aprofundate în Apache WebServer, IIS;
  • Cunoştințe aprofundate în HTTP Protocol, HTML, CSS și jQuery;
  • Cunoştințe în criptografie (simetric/asimetric);
  • Cunoştințe în MS Office, Windows and Linux OS;
  • Cunoştințe în baze de date relaționale: Oracle PL / SQL, Microsoft SQL Server, MySQL;
  • Cunoașterea limbilor română (fluent), engleză (nivel minim: însușirea documentației tehnice) și rusă (reprezintă un avantaj);
  • Capacitatea de investigare și depanare a problemelor tehnice;
  • Capacitatea de analiză, sistematizare și structurare a informației.
  • Capacitatea de gândire abstractă si analitica.
  • Capacitatea de asimilare a soluțiilor tehnice noi
  • Capacitatea de a lucra atât în echipă cât și individual
  • Abilități de comunicare și autonomie

Prezintă un avantaj aptitudinile:

  • Cunoştințe în JAVA;
  • Cunoştințe în .NET;
  • Cunoștințe în domeniul cardurilor bancare și a sistemelor de procesare ale acestora;
  • Experiență de colaborare cu sistemele de plăți VISA și MasterCard;
  • Experiență Devops;
  • Cunoștințe aferente sistemelor Way4.

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie:

Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilitatea de a soluționa eficient problemele Abilități de comunicare Adaptabilitate Big Data Analysis & SQL HTML CSS Lucru în echipa Motivație Răbdare SQL Java MySQL

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Team - building

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Program flexibil

Daruri pentru diferite ocazii

Acoperire costuri certificări profesionale

Ajutor căsătorie, naștere copil

Echilibru viață personală / profesională

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
str. Armenească, 38
Număr de contact:
022576935, 079484979
recrutare@micb.md