Publicat  19 Mai 2022

Specialist IT

Alina Cosmetics Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani

Descrierea poziției vacante

Compania“Sidal Grup”SRL anunţă post vacant la poziţia:

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de lucru în echipă şi individual;
  • Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
  • Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare în domeniul IT;
  • Experienţă în domeniu minim 1 an;
  • Capacitate de deplasare în timpul de lucru;
  • Să posede automobil personal;
  • Cunoaşterea limbii române şi ruse;
  • Cunoştinţe privind administrare retea, servere baze de date;
  • Cunoştinţe diagnosticare, depănare, service calculatoare, laptopuri şi tablete;
  • Sa detineti automobil personal.

Responsabilităţi principale:
  • Mentenanţa echipamentelor IT (înlocuirea, repararea sau trimiterea lor către unităţile de service autorizate);
  • Instalarea şi administrarea sistemelor de operare (Windows Server 2008, Windows XP, Windows 7, Windows Mobile si Android) şi a utilitarelor necesare pe calculatoarele, laptopurile si tabletele din cadrul firmei atat la sediul central cat si la punctele de lucru oraş;
  • Suport tehnic oferit personalului de la sediul central, cat si la punctele de lucru din tara;
  • Configurarea,testarea şi suportul echipamentelor LAN/WAN şi a serviciilor aferente.

Beneficii angajat:
  • Salariu motivant;
  • Posibilitatea renegocierii salariului la intervale de timp prestabilite;
  • Mediu de lucru placut.

Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să transmită CV-urile la adresa Lungu.Violeta@sidalgrup.md

Сеть магазинов бытовой химии и средств по уходу за телом Alina Cosmetics широко известна в крупнейших магазинах Молдовы – Кишинёве и Бельцах. Охват сети насчитывает более 50 филиалов. Основной ассортимент магазинов составляют бытовая химия, косметика и парфюмерия, посуда, игрушки и детское питание.

Număr de contact:
068991199
Lungu.Violeta@sidalgrup.md