Publicat  19 Mai 2022

Conducător auto categoria B, C, D, E (șofer autocamion)

S.A.„Drumuri Orhei” Telenești Full Time 6500 MDL

Informații de bază

Salariul:
6500 MDL
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
de la 1 an
Oraș:
Telenești

Descrierea poziției vacante

Scopul de bază a postului:
Transportarea cu grijă a materialelor, astfel încât să nu le deterioreze, și a muncitorilor de la sediul întreprinderii la locul nemijlocit al reparațiilor.

Descrierea postului:
• Transportarea materialelor și a muncitorilor la locul necesar pentru reparații;
• Menținerea automobilului în stare tehnică corespunzătoare;
• Coordonarea reparațiilor planificate și neplanificate a autoturismului ;
• Menținerea curățeniei în automobil;

Cerințe față de candidat:
• Deținător al permisului de conducere categoria: B,C, E;
• Experiență în conducerea autovehicolului de cel puțin 1 an;
• Responsabilitate, amabilitate, atenție la detalii.

Oferta/Condiții de muncă:
Locul de muncă: or. Telenești, str. Dimitrie Cantemir 124
Salariul minim 6500 lei (+ premii lunare și trimestriale, spor lunar pentru vechime în muncă de la 2 ani);
Posibilitatea de a crește în funcție și salariu.
Colectiv prietenos;

Program de muncă:
Luni – Vineri 08:00 -17:00
Sîmbătă, duminică - zi liberă

Telefon de contact: 0 (235) 30 7 47, 069349997 (Specialist RU)
E-mail: orhei_drum@asd.md

Societatea pe Acțiuni „Drumuri-Orhei” (director Vîrcolici Efim) a fost fondată la 28.04.1998 în baza întreprinderii “Sectorul de exploatare a drumurilor auto Orhei”.

Întreprinderea este specializată în construcția, reparația și întreținerea drumurilor, responsabilă de întreținerea drumurilor publice naționale ce traversează raioanele Orhei, Telenești, Rezina. Dotarea tehnică și personalul calificat de care dispune S.A. „Drumuri-Orhei” îi permite societății să îndeplinească lucrări de reparație și întreținere a drumurilor în valoare de 40-42 mil. lei anual.
Principalii beneficiari ai serviciilor prestate de S.A. „Drumuri-Orhei” sunt: Î.S. „Administrația de Stat a Drumurilor”, Consiliile raionale și primăriile raioanelor Orhei, Telenești și Rezina.

Contacte

Adresa sediului central
str. Călărașilor nr. 6
Număr de contact:
+373 69 349997
orhei_drum@asd.md