Publicat  19 Mai 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Ofiter coordonator de prevenire și combatere spălării banilor - AML

FinComBank - Banca de Finante si Comert SA Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 1 an
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • studii juridice/economice superioare;
  • cunoaşterea legislaţiei în domenii aplicabile: prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismulu date personale, organizații de creditare nebancare, drept civil, administrativ, penal, actele normative ale Comisiei Naționale a Pieței Financiare și altor autorități;
  • Utilizarea la nivel înalt MS Office și bazelor de date juridice;
  • Experiența relevantă de cel puțin 1 an în domeniile AML, date personale, bancar (sau financiar-nebancar), control intern / risc operational / legalitate /conformitate;
  • Cunoaşterea fluentă a limbii române/ruse, cunoașterea limbii engleze ca limbă de lucru;
  • Nivel înalt de inteligenţă, responsabilitate, acuratețe, atenție la detalii şi exigenţă;
  • Capacitatea de a lucra într-o echipă și de a învăța rapid informații noi.

Responsabilități:

  • Monitorizarea zilnică centralizată a operațiunilor care fac obiectul Legii privind prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului, în conformitate cu cerințele stabilite de regulamentele interne pentru efectuarea monitorizării în domeniul PCSB/FT;
  • Examinarea cererilor din partea sucursalelor și subdiviziunilor Băncii care fac obiectul Legii privind prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului ;
  • Acordarea  asistenței consultative sucursalelor în materie de aplicare a procedurilor și regulilor din domeniul legislației PCSB/FT.

Vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa hr@fincombank.com. Fincombank- Într-un pas prin viață.

Abilități cheie
Abilități de comunicare Analiza datelor Anti Money Laundering Cercetare și analiza datelor Comunicare clară și eficientă Gândire critică

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Contacte

Adresa sediului central
A. Pușkin 26
Număr de contact:
069279321
hr@fincombank.com