Publicat  30 Septembrie 2022

Electromecanic telecomunicații

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Oraș:
Bălți

Fii parte a echipei I.P. ”Serviciul Național de Management al Frecvențelor Radio”

FUNCȚIA: Electomecanic telecomunicații la Stația radiomonitoring mun. Bălți

Cerinţe față de candidat:

  1. Studii medii tehnice sau universitare (electronică, telecomunicații, informatică).
  2. Cunoştinţe teoretice în domeniul comunicaţiilor şi a procesului de exploatare al spectrului de frecvenţe radio.
  3. Cunoștințe de bază în domeniul radioelectronicii (emiţătoare, sisteme radio, receptoare, antene, etc.).
  4. Cunoaşterea noţiunilor generale despre tehnologiile radio: acces fără fir de bandă largă, reţele/staţii de comunicaţii mobile terestre, staţii de radiodifuziune şi televiziune, linii de radioreleu.
  5. Cunoaşterea limbilor: română, rusă (cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj).
  6. Operare avansată a computerului: aplicaţii de bază (internet, poşta electronică, aplicații specializate ), MS Office, lucrul cu bazele de date.
  7. Capacitate de planificare și organizare a activităților.
  8. Dorința de perfecționare continua.
  9. Experiența într-o funcție similară constituie un avantaj.

Descrierea postului:

  1. Monitorizarea spectrului de frecvenţe radio prin intermediul staţiilor de monitoring.
  2. Măsurarea parametrilor tehnici de emisie ai stațiilor de radiocomunicații.
  3. Investigarea cazurilor de perturbaţii a stațiilor de radiocomunicații.
  4. Introducerea datelor despre rezultatele monitorizării în bazele de date.

Oferim:

  • program de muncă de 8 ore pe zi, 40 ore pe săptămînă;
  • salariu competitiv și pachet social deplin;
  • recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Pentru a aplica la postul de muncă dorit, vă rugăm să ne lasați CV-ul cu fotografie la adresa de e-mail: resurse_umane@snfr.md sau contactați-ne la numărul de telefon 022-78-57-38.

Pentru mai multe informații despre instituție accesați www.snfr.md.

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
Or.Durlesti str.Dimo
Număr de contact:
022-78-57-38
resurse_umane@snfr.md