Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania Î.C.S. “Reliable Solutions Distributor” S.R.L. unul din lideri de pe piața din domeniul distribuției soluțiilor IT și intergrării sistemelor informaționale de tip software și hardware în Republica Moldova, angajează persoana în funcția de:

Sales Representative

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul economic sau IT&C.
  • Cunoasterea obligatorie a limbilor romană, rusă, și engleză – la nivel B2 sau C1.
  • Experiență de lucru în domeniul vînzărilor (experiență în vînzarea soluțiilor software/hardware constituie un avantaj).
  • Capacități pentru a cunoaște sectorul IT&C.
  • Abilități de comunicare și organizarea activității.
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Excel, Power Point).
  • Permis de conducere, categoria B.

Responsabilitati:

  • Promovează soluțiile din domeniul IT&C pe piața Republicii Moldova.
  • Identifică clienți potențiali care corespund criteriilor segmentului de care este responsabil (finance, GOV, enterprize, SMB).
  • Identifică nevoile clientului și oferă consiliere, propune soluția optimă.
  • Realizează prezentări generale despre produs sau organizează și gestionează întreg procesul de prezentare complexă către client.
  • Duce negocieri cu clientul aplicînd diverse tehnici de vînzare pentru închiderea tranzacției și respectarea marjei de profit minim stabilite.
  • Întocmește oferte comerciale cu stabilirea prețului de ofertă.
  • Responsabil pentru lista de clienti, de proiectele inițiate cu aceștia, precum și de realizarea contractelor.
  • Asigură organizarea întregului proces logistic privind livrare produsului sau implementare proiect.
  • Îndeplinește planul de vînzări.
  • Menține relația cu companiile și partenerii din Republica Moldova în scopul promovarii serviciilor și produselor.
  • Menține realațiile cu producatorii internaționali din sfera IT&C.
  • Participă în realizarea evenimentelor din cadrul companiei.

Se oferă:

  • Program de lucru full time, pachet salarial atractiv ;
  • Posibilitatea de interacțiune cu marile companii internaționale;
  • Instruire/training în țară și peste hotare;
  • Posibilitatea de a se dezvolta și a crește în cadrul unei echipe de profesioniști;
  • Bonusuri și prime în funcție de performanța realizării proiectelor;
  • Automobil pe parcursul orelor de lucru;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa: office@rsd.md. Persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Vă mulțumim!

Trimite CV

Despre companie

Reliable Solutions Distributor este o companie de soluții business și software, care începând din 2010 își desfășoară activitatea pe piața Republicii Moldova.
Cu peste 250 de proiecte implementate pe diverse soluții și tehnologii la nivel național, RSD a reușit să devină unul dintre cei mai de încredere parteneri în ceea ce privește furnizarea soluțiilor IT&C în Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, 85, Alexandru cel Bun st.