Publicat Recent

Security systems engineer / inginer securitate sisteme informaționale

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Xontech Systems - integrator de sisteme informaționale & IT angajrează Inginer Securitate Sisteme Informaționale.

Beneficii:

  •  Program de lucru full time, pachet salarial atractiv & bonusuri în funcție de evoluție;
  •  Interacțiune cu marile companii internaționale;
  •  Training-uri & cursuri de instruire în țară și peste hotare pe soluțiile din gestiune;
  •  Posibilitatea de dezvoltare și creștere în cadrul unei echipe de profesioniști;
  •  Laptop & telefon;
  • Mașină de serviciu.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul IT;

 Cunoașterea:

  •  sistemelor de operare Microsoft (Windows Server, Exchange), (Linux constituie un avantaj);
  •  mediilor de virtualizare VmWare, Hyper-V;
  •  sistemelor de tip switching & routing constituie avantaj;
  •  soluțiilor de securitate antivirus, protecție a serverului de poștă (constituie avantaj);

Alte sisteme de securitate informațională (constituie avantaj).

  •  Abilități de rezolvare a incidentelor tehnice;
  •  Integrare rapidă în echipă și capacitatea de a coordona activitățile cu membrii departamentului tehnic;
  •  Dornic de a învăța continuu și de a crește profesional împreună cu tot departamentul tehnic și întreaga companie;
  •  Spirit de echipă;
  •  Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă. Limba engleză – la nivel intermediar;
  •  Permis de conducere, categoria B.

    Responsabilități:
  •  Implementarea soluțiilor de securitate IT în cadrul companiilor din Republica Moldova;
  •  Certificarea pe tehnologiile de securitate ale companiei, pentru implementarea la clienții companiei, inclusiv oferirea suportului post implementare.
  •  Menținerea relației din punct de vedere a suportului tehnic cu companiile din Republica Moldova în scopul consultării post implementare a acestora și soluționării unor incidente parvenite din partea lor;
  •  Menținerea relației cu producătorul pentru coordonarea soluționării problemelor tehnice;
  •  Menținerea relației cu producătorul pentru însușirea cât mai bună a specificului produselor din portofoliul acestuia;
  •  Simularea în infrastructura internă a companiei a soluțiilor de securitate, testarea lor și prezentarea către clienții companiei;
  •  Prezentarea demo a soluțiilor companiei către clienții săi, participarea în cadrul evenimentelor locale cât și internaționale;
  •  Oferirea mentenanței și a suportului activ pentru serviciile prestate companiilor din Republica Moldova;
  •  Deplasări în afara țării, la prezentările organizate de producători pentru însușirea portofoliului acestora și pentru obținerea certificărilor tehnice pe produsele oferite.
  • Participarea în cadrul training-urilor de instruire și de certificare pe soluțiile studiate.

Dacă te regăsești în descrierea postului vacant, expediază-ne CV-ul la adresa: office@xontech.md.
Persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Trimite CV

Despre companie

Xontech Systems este o companie IT care oferă servicii de consultanță și certificare a sistemelor de management, consultanță în securitate IT și GDPR, integrare a soluțiilor IT, cursuri și traininguri IT, soluții de penetration testing

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte