Publicat  10 Mai 2022
Ofertă de muncă fierbinte

Medic pediatru

Spitalul International Medpark Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii universitare medicale

• Studii postuniversitare prin rezidențiat la specialitatea Pediatrie
• Cunoasterea limbilor română si rusă
• Cunoasterea limbii engleze va constitui un avantaj
• Regim de munca – full time
• Spirit de echipa
• Corectitudine si respectarea valorilor de baza ale spitalului
Condiții de muncă:

·         Un mediu de lucru la standarde internaţionale într-o echipă profesionistă
·         Experienţă unică care să îţi dezvolte competenţele
·         Oportunități de dezvoltare prin accesul la programe de training  şi învăţare continuă
·         Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare
·         Beneficii sociale pentru tine şi familia ta.
Responsabilități:

Determinarea corecta a diagnosticului  pacientului, bazîndu-se pe evidențe, prescrierea corectă a tratamentului.

Spitalul Internaţional Medpark este primul şi cel mai mare spital multidisciplinar privat din ţară. Deschis 24/24 ore şi 7/7 zile, spitalul oferă servicii medicale de înaltă calitate în conformitate cu standardele şi practicile internaţionale, egale cu cele ale instituţiilor medicale lideri pe piaţa internaţională. Medpark reunește peste 200 de medici, doctori în ştiinţe medicale, care acoperă toate specialităţile medicale şi chirurgicale care trateaza anual peste 70.000 de pacienţi.

Contacte

Adresa sediului central
Andrei Doga 24 street MD-2024 Chișinău, Republica Moldova
Număr de contact:
079993321
resurse.umane@medpark.md