Publicat  14 Aprilie 2022

Concurs de angajare asistent/asistenta de programe Fundația Soros Moldova

Fundatia Soros Moldova Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani

Mai multe detalii sunt disponibile la următorul link http://soros.md/event/2021-12-23

În cadrul acestui concurs, urmează să fie selectată o persoană în funcția de asistent de programe care va contribui la buna funcționare a Departamentului Buna Guvernare.

Tipul contractului: contract individual de muncă cu perioada determinată.

Perioada de angajare: 01 februarie 2022 – 31 decembrie 2022, cu posibilitatea extinderii contractului.

Responsabilități:

  • Arhivarea proiectelor operaționale și grant, implementate în cadrul Departamentului Buna Guvernare;
  • Elaborarea drafturilor contractelor de grant și anexelor necesare;
  • Elaborarea drafturilor contractelor de prestări servicii;
  • Comunicarea cu beneficiarii de grant și partenerii Departamentului Buna Guvernare;
  • Scanarea documentelor;
  • Evidența și organizarea documentației necesare pentru proiectele operaționale/de grant, în cadrul dosarelor fizice și dosarelor electronice;
  • Comunicarea cu auditul – organizarea și prezentarea documentelor necesare la solicitare;
  • Oferirea suportului necesar în organizarea activităților curente: achiziții, ședințe și alte activități (comunicarea cu participanții, pregătirea și imprimarea materialelor, documentarea activităților);
  • Contribuirea la promovarea activităților proiectelor implementate.

Cerințe față de candidații eligibili:

  • Studii universitare finalizate (licență) în unul din următoarele domenii: administrație publică, științe sociale, economie sau alt domeniu relevant;
  • Utilizator PC avansat, cu abilități de cercetare în mediul online, abilități de utilizare a procesoarelor de text și calcul tabelar (obligatoriu Word, Excel, PowerPoint și Internet);
  • Cunoașterea fluentă a limbii române și engleze;
  • Gândire analitică, atenție la detalii și responsabilitate;
  • Abilități de comunicare interpersonală dezvoltate;
  • Spirit de inițiativă, abilități organizatorice excelente, abilități de a prioritiza, de a realiza sarcini multiple (multitasking) și de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Capacități de a lucra cu termene-limite;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Atitudine proactivă, receptivă și flexibilă;
  • Cel puțin 2 ani de experiență anterioară într-un domeniu similar.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze dosarele complete până la 10 ianuarie 2020, ora 12.00, la: adresa de e-mail: recruitment@soros.md indicând subiectul e-mailului „DBG – asistent/asistenta de programe”.

Fundaţia Soros-Moldova este o organizaţie neguvernamentală, nonprofit şi apolitică, înfiinţată în anul 1992 de către filantropul George Soros, cu scopul de a promova valorile societăţii deschise în Moldova. Fundaţia contribuie la democratizarea societăţii prin elaborarea şi implementarea unor programe în diverse domenii, precum: mass-media, justiție și drepturile omului, buna guvernare şi sănătate publică.

Contacte

Adresa sediului central
str. Bulgara 32
Număr de contact:
022-270031
foundation@soros.md