Publicat  17 Ianuarie 2023
Ofertă de muncă fierbinte

Specialist administrare a riscului de credit

FinComBank - Banca de Finante si Comert SA Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 3 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Căutăm – un coleg cu abilități analitice, responsabil, cu spirit de echipă, orientat spre rezultat!

Responsabilități:

  • Evaluarea riscurilor portofoliului de credite, elaborarea metodologiilor de evaluare şi minimizare a riscurilor în tranzacțiile legate de activitatea de creditare;
  • Monitorizarea respectării limitelor de credit, pregatirea rapoartelor interne ce ţin de gestionarea riscurilor de credit la nivelul portofoliului;
  • Calcularea și monitorizarea nivelului pierderilor anuale aferente creditelor;
  • Calcularea rezervelor a operațiunilor de creditare după standardele nationale și IFRS.

Cerinte:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experiență în sistem bancar minim 3 ani, în creditare 1 an;
  • Experiența în managementul riscurilor de credit va constitui un avantaj;
  • Cunoasterea fluentă a limbii române și ruse, engleza va constutui un avantaj.

Persoanele interesate vor transmite CV-ul în format electronic, la adresa de e-mail hr@fincombank.com indicând funcția pentru care candidează.
*Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.
**Datele cu caracter personal vor fi prelucrate de FinComBank exclusiv în scopul și procesul angajării, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare. Aceste date nu vor fi transmise altor părți terțe fără acordul prealabil al subiectului datelor cu caracter personal.

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
A. Pușkin 26
Număr de contact:
069279321
hr@fincombank.com