Publicat  16 Mai 2022
Ofertă de muncă fierbinte

CONTROLOR FINANCIAR, BĂLȚI

DOPOMOGA Group Bălți Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Oraș:
Bălți
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Clientul nostru, o companie internațională de producere ce activează pe piața mondială de mai mult de 30 ani, vrea să-și mărească echipa cu un Controlor Financiar.

RESPONSABILITĂȚI GENERALE:

- Executarea sarcinilor și oferirea de asistență pentru raportări, calcule și analize financiare (Actualități, bugetare și prognoză);

- Dezvoltarea, implementarea și urmărirea optimizărilor instrumentelor de control asupra proceselor  de producție;

- Acordarea suportului necesar Managementului și Departamentului Financiar la procesul de bugetare;

- Raportarea Indicatorilor Cheie de Performanță (KPI) locali în conformitate cu standardele grupului.

SARCINI:

- Efectuarea controlului investițiilor și al proiectelor: calculul KPI, inclusiv acordarea suportului la pregătirea propunerilor de investiții;

- Oferă consultanță managementului în toate problemele de afaceri și financiare;

- Elaborarea rapoartelor specifice la solicitarea conducerii;

- Identificarea potențialului de optimizare prin intermediul lanțului valoric, derivarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a rezultatelor;

- Pregatirea si altor rapoarte de buget / privind variațiile effective;

- Acoredarea  supportului pentru calcul KPI operational;

- Pregatirea rapoartelor lunare, trimestriale și anuale de audit în termenele stabilite.

CERINȚE:

- Experiență de analiza financiară, contabilitatea costurilor, contabilitatea / controlul managementului- minim 2 ani;

- Studii superioare- profil economic;

- Cunoașterea profundă a principiilor contabile;

- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat, B2;

- Experiență de lucru în Excel și abilități ERP.

OFERIM:

- Angajare complet transparentă și oficială;

- Nivel salarial motivant, care se discută individual cu fiecare candidat în funcție de experiența sa de lucru;

- Formarea carierei în cadrul unei echipe de profesioniști;

- Condiții de lucru la standarde internaționale.

- Posibilitatea de a beneficia de o compensare de relocare în caz de sunteți din alta localitate.

Dacă sunteți interesat de acest post vacant, vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com

Mai multe informații la telefon: +373 787 08 500

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Contacte

Adresa sediului central
bd. Decebal 76, of.1018, Chisinau
Număr de contact:
078708500
dopomoga.staffing@gmail.com