Publicat  21 Noiembrie 2022

Jurisconsult (salariul de la 17500 lei)

STAYER SRL Chișinău Full Time 17500 MDL

Informații de bază

Salariu:
17 500 MDL
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 5 ani

Descrierea poziției vacante

Responsabilitățile juristului sunt:

  • Consultații și asistență în aspecte ce țin de conformarea cadrului juridic și de reglementarea aferentă guvernării corporative.
  • Asigurarea juridică a activității economice a societății;
  • Elaborarea documentației juridice, inclusiv elaborarea contractelor individuale de muncă, fișelor de post, a ordinelor, instrucțiilor, regulamentelor de ordine internă;
  • Consultații referitor la legislația muncii;
  • Reprezentarea societății la negocieri şi la încheierea actelor juridice cu persoane juridice, inclusiv în fața autorităților publice investite cu funcții de control;
  • Asistență la înregistrarea drepturilor de autor, a mărcii, a altor drepturi de proprietate intelectuală.

 Abilități

Persoana responsabila, dinamica, punctuala, comunicabila.
Abilităţi de coordonare, planificare şi organizare;

Ce te va ajuta să ai succes în acest rol?

  • Studii superioare.
  • Experiență de lucru în intr-un post similar.
  • Cunoștințe de operare PC, cunoașterea programelor Word, Excel, PowerPoint, Internet, etc.
  • Cunoaşterea legislaţiei în domeniu;
  • Cunoaşterea limbilor: româna rusa;
  • Responsabilitate, diligenţă, energie, spirit analitic.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane la adresa de e-mail: info@stayer.md , tel.069200380

Suntem o companie națională din industria construcțiilor, care pune accent pe dinamism, performanță și corectitudine. Împreună formăm o echipă puternică, în care fiecare angajat contribuie la succesul Companiei, iar toate rezultatele obținute înseamnă progres şi bunăstare pentru întreagă societate.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
ул. Зелинский 15/2 оф.5
Număr de contact:
069200380
info@stayer.md