Publicat Recent

Specialist conformitate Carduri de plată

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Propunem:

• Mediu de lucru profesional

• Implicarea în dezvoltarea proiectelor inovative

• Locația biroului: bd. Decebal, 6 (Botanica)

• Salariu competitiv și alte avantaje financiare

• Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 09:00- 18:00)

• Oportunitate pentru formare și dezvoltare profesională

Responsabilități:

• Monitorizarea indicatorilor de risc și standardelor de conformitate la acceptarea, emiterea și utilizarea cardurilor de plată • Elaborarea și implementarea programelor de securitate aferente cardurilor de plată conform standardelor sistemelor internaționale de plăți

• Monitorizarea, investigarea tranzacțiilor cu cardurile de plată și raportarea tranzacțiilor suspecte

• Asistență la dezvoltarea, implementarea unui program de combatere a spălării banilor și fraudelor financiare

• Asigurarea respectării reglementărilor actuale în domeniul serviciilor de plată și AML

• Dezvoltarea și menținerea unui cadru de gestionare a riscurilor pentru produse și servicii, clienți precum și alte situații legate de spălarea banilor

• Informarea și raportarea către conducerea superioară pe aspecte legate de politicile și procedurile interne de conformitate

• Analizarea şi identificarea riscului de conformitate în cadrul fiecărui mediu funcțional

• Evaluarea noilor produse, servicii ale companiei și inițiative de business în vederea conformității cu cadrul de reglementare și administrare eficientă a riscurilor asociate

• Elaborarea bazei normative aferente activității în cadrul sistemelor cu cardurile de plată

Cerințe:

• Cunoașterea prevederilor legislației și a actelor normative în domeniul serviciilor de plată

• Posedarea cunoștințelor a proceselor de business în domeniul cardurilor de plată

• Cunoașterea PC la nivel avansat (Word, Excel, Internet, PowerPoint, etc.)

• Studii superioare Economice

• Experiență de activitate bancară în domeniul cardurilor minimum 2 ani

• Cunoașterea limbii române și engleze

• Abilități analitice

Avantaje:

• Posedarea cunoștințelor tehnice de utilizare a aplicațiilor în domeniul cardurilor de plată

• Cunoașterea cerințelor și recomandărilor Sistemelor Internaționale de Plăți

• Capacitatea de percepere și asumare a riscului aferent activității în afacerile cu carduri

• Abilități excelente de comunicare și de organizare

• Abilități de a lucra individual și în echipa, comunicabilitate, flexibilitate, responsabilitate, bună capacitate de organizare • Orientare spre procese și rezultat

Expediază CV-ul indicând postul solicitat: hr.office@paynet.md/?trk=public_post_share-update_update-text">hr.office@paynet.md Informații suplimentare la tel.: [vezi telefon]076780965

Trimite CV

Despre companie

Компания Paynet специализируется на технологических проектах B2B и B2C в области финансовых сервисов (Fintech), такие как процессинг электронных платежей, системы управления лояльностью клиентов, сервисы электронных денег и приёма платежей online.

Мы предлагаем работу в амбициозном, дружном и творческом коллективе, уютном офисе, полную занятость, ну и много сложных и интересных задач, бросающих вызов и мотивирующих к профессиональному росту!

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, bd. Decebal, 6