Publicat  30 Martie 2022

Manager Operațiuni

Apinatur Chișinău Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil

Responsabilitățile de bază:

  • Perioada activă să identifice loturi pentru achizitie de la apicultorii din Moldova și din alte țări
  • Să se deplaseze pe întregul teritoriul țării pentru a prelua analize
  • Să asigure standardele de calitate a mierii cerute de companie
  • Să organizeze procesul de ambalare a produselor la borcan și pliculet în raport cu cererea de produs.
  • Să pregătească toate documentele necesare pentru asigurarea comerțului atât pe teritoriul R.Moldova cât și pentru export
  • Să organizeze livrările către canalele de distribuție
  • Coordonarea cu agenții comerciali de logistica și brokerii, produsele de import și export a mărfurilor
  • Raportarea și gestionarea evidenței stocurilor la depozit și la comercianți
  • Asigurarea materiilor prime pentru ambalare, stocarea și comandarea borcanelor, cutiilor și a etichetelor.
  • Dezvoltarea relațiilor cu mai mulți stakeholders pentru a asigura operarea eficientă a procesului de producție și livrare.

Profilul candidatului:

  • Capacități de management de proiect și abilități organizaționale.
  • Experiență precedentă în administrarea depozitelor
  • Experiență organizarea și pregătirea documentelor pentru comercializare pe piața locală și către export
  • Experiență de a folosi pachetul MS Office/Google Docs
  • Bună înțelegere a tehnicilor de analiza a datelor și raportare.
  • Abilități excelente de comunicare atât scris cât și verbal
  • Cunoașterea avansată a limbilor Române și Ruse (cunoașterea limbii Engleze este un beneficiu)

Beneficii:

  • Salariu competitiv
  • Vacanță 25 zile anual

Apinatur este o afacere de familie specializată în furnizarea de miere de înaltă calitate companiilor occidentale. Avem o rețea extinsă de apicultori locali care ne oferă acces la cantități importante de miere în limita producției autohtone. Testăm meticulos produsele noastre pentru a asigura respectarea dincolo de standardele UE, precum și cererile specifice ale cumpărătorului.
Scopul nostru este să fim recunoscuți ca o afacere de familie durabilă, sustenabilă, care contribuie la dezvoltarea apicultorilor din diferite regiuni și nu compromite niciodată calitatea produselor vândute.

Număr de contact:
069166504
Info@apinatur.md