Publicat  16 Septembrie 2021
Ofertă de muncă fierbinte

Reprezentant vânzări tehnice

HR-Consulting Toate regiunile Full Time Negociabil

Informatii de baza

Salariul:
Negociabil
Full Time
Experiență:
de la 1 an
Oraș:
Toate regiunile
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Compania internațională de materiale de construcții Saint-Gobain S.A. este in cautare de reprezentant tehnic al brandului.

Cerințe:

  • limba româna și limba rusă – preferabil nivel avansat; limba engleză – cel puțin nivel mediu;
  • capabil(ă) să folosească instrumentele MS Office (Word, Excel, Outlook, Office 365);
  • permis de conducere categoria B;
  • cunoștințe privind tehnicile de vânzare;
  • abilități de punere în operă a produselor;
  • gândire antreprenorială și comercială, o foarte bună orientare către client si rezultate;
  • bune abilități de planificare și organizare, persuasiune și influențare;
  • disponibilitatea pentru deplasări regulate în teren în vederea menținerii unui contact permanent cu clienții alocați.

Responsabilități:

  • identifică și dezvoltă relații profesionale cu clienți specialiști, constructori, arhitecți, dezvoltatori din aria alocată;
  • contribuie la creșterea notorietății produselor din portofoliu, promovează sistemele și soluțiile Saint-Gobain, organizează prezentări de produse și sisteme, susține demonstrații practice;
  • oferă suport tehnic și susține proiectele în construcții respectând legislația și normele interne ale companiei;
  • urmărește realizarea obiectivelor de vânzări stabilite pentru clienții din zona alocată;
  • planifică și pregătește întâlniri de lucru, prezentări și demonstrații pentru promovarea produselor și sistemelor Saint-Gobain;
  • colaborează cu clienții din portofoliu în vederea dezvoltării afacerii în zona alocată;
  • vizitează în mod regulat magazinele din portofoliu pentru a verifica: spațiul și modul de expunere a produselor Saint-Gobain, implementarea promoțiilor și a materialelor de comunicare către clientul final (expozoare, display-uri, bannere, flyere, stoppere etc.);
  • responsabil(ă) cu implementarea lansărilor de produse noi și a campaniilor promoționale / de imagine în magazinele partenere;
  • colaborează cu departamentele Marketing & Tehnic pentru a organiza demonstrații tehnice, seminarii și training-uri în magazinele alocate.

Мă rugăm să expediați CV-ul la adresa: vb50@search4staff.com, persoane selectate pe baza de CV, vor fi invitate la interviu cu reprezentantul companiei Saint-Gobain S.A.

Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilitatea de a soluționa eficient problemele Abilități de comunicare Adaptabilitate Analiza comportamentului consumatorilor Analiza datelor Apeluri reci Comunicare clară și eficientă Comunicare tehnică și non tehnică Convingere Entuziasm Motivație

Compania HR-Consulting a fost fondată în anul 1995 în temeiul unei simple idei - să susţină companiile în recrutarea personalului profesionist.

Ne străduim să selectăm cei mai potriviți specialiști pentru business-ul clienților noștri, astfel încât aceștia să se încadreze ușor în cultura companiei și să se integreze rapid în activitatea desfășurată, pentru a aduce cele mai bune rezultate.

Mergem în întâmpinarea fiecărui client și candidat, astfel încât să putem stabili o relație durabilă între toți jucătorii pieței de muncă și să clădim punți trainice între cele două maluri ale acesteia.

Prima care a lansat astfel de servicii în Republica Moldova, HR-Consulting nu s-a limitat doar la Recrutarea de personal, dar a implementat și astfel de servicii precum Leasing-ul de personal, Administrarea dosarelor de personal și Efectuarea studiilor de salarizare, completând în întregime portofoliul de servicii în domeniul resurselor umane.

Contacte

Adresa sediului central
Str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 141/1
Număr de contact:
062101290
inbox@search4staff.com