Publicat Recent

Content Manager

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 1 an
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Îți place să creezi content și strategii de content ca să ții publicul în suspans? dar istorii pentru a da ultimele detalii și backstage-uri despre activitatea curentă? Dacă ai spus de 2 ori da, al treilea îl zicem noi!

Să îți facem o excursie în responsabilitățile tale de bază:
• Crearea și organizarea procesului de publicare a conținutului pe rețele sociale, marketplace, site-uri, portaluri informaționale ș.a.;
• Elaborarea planurilor, strategiilor de content și a conținutului în dependență de resursa/canalul web;
• Analizarea eficienței conținutului la impact și interacțiune;
• Administrarea paginilor pe rețelele sociale;
• Administrarea panelelor de administrator a landing-urilor și site-urilor;
• Storytelling-uri publicate activ;
• Și o mână de ajutor la crearea conținutului pentru campaniile de publicitate.

Uite aici niște cerințe față de tine:
• Experiență de lucru de cel puțin 1 an în domeniu similar prezintă un avantaj;
• Stilistica și gramatica limbii române/ruse (engleza prezintă un avantaj), elementele de bază ale corecturii;
• Cunoașterea elaborării conținutului și strategiei de conținut în dependență de resursa/canalul web căruia e destinat;
• Cunoașterea caracteristicilor, specificului și metodele de promovare la nivel de bază;
• Experiență în activitatea cu landing pagini, panelul de administrator la site-uri;
• Experiență la nivel avansat a lucrului cu rețele sociale;
• Persoană activă, cu un potențial creativ….ce răzbate prin mască.

Și desigur îți oferim:
• program de lucru: Luni – Vineri, 9:00 - 18:00
• locația oficiului: Chisinau
• angajare oficială si altele

Trimite CV

Despre companie

Suntem o grupă de companii cu o istorie de 15 ani, o echipă cu un potențial creativ desăvârșit, profesioniști, specialiști calificați în domeniile:

  • Tehnologiilor show businessului offline, hibrid și online, concertelor, campanii de PR, evenimente corporative, organizarea festivităților private , dar și a celor pentru public larg.
  • Media production – producerea media contentului de diversă complexitate începând cu reportaje simpliste, istorii de succes, dar și produse mai complexe așa ca vloguri, clipuri muzicale, spoturi publicitare, emisiuni televizate, etc
  • Producerea materialelor și construcțiilor publicitate, design 2D, 3D, producție video, organizare campanii promoționale etc.
  • Alte activități conexe

Suntem o grupă de companii foarte activă și flexibilă, care generează proiecte, realizează proiecte astfel încât fiecare proiect să fie unul cu adevărat special special.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte