Publicat Recent

Director Adjunct Vânzări și Dezvoltare

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cu peste 19 ani experiență pe piața mobilei din Republica Moldova și România, cu o rețea de 8 magazine în diferite orașe (Chișinău, București, Brașov, Cluj-Napoca, Iași, curînd în Oradea).

Suntem în căutarea unui Director Adjunct Vânzări și Dezvoltare, rolul esențial al căruia constă în menținerea și extinderea portofoliului de clienți B2B.

Care sunt responsabilități-cheie:

  • Menține comunicarea profesionistă cu clienții existenți, dar și continuu extinde portofoliul de clienți B2B;
  • Asigură rezolvarea eficientă a reclamațiilor parvenite din partea clienților, caută soluții de anticipare a acestora;
  • Elaborează și implementează planul de vânzări;
  • Asigură realizarea KPI personal și pentru echipă (anuale, trimestriale și lunare);
  • Participă la dezvoltarea strategiei de marketing;
  • Participă la dezvoltarea ofertelor comerciale;
  • Formează și dezvoltă echipa comercială (selecție, instruire, motivare);
  • Analizează preferințele clienților, monitoring permanent al pieței;
  • Monitorizează indicatorii comerciali, găsește metode de eficientizare a activității și de creștere a vânzărilor;
  • Îmbunătăște permanent procesului de vânzare, dezvoltă și implementează standarde de vânzare.

Candidatul de succes:

  • Este profesionist cu experiență de minim 5 - 7 ani în domeniul vânzărilor B2B (în funcție de conducere de minim 3 ani), cu rezultate demonstrate;
  • Posedă abilități de analiză, planificare, bugetare;
  • Are experiență în managementul de personal, instruirea și dezvoltarea echipei;
  • Știe cum să atragă și să construiască relații pe termen lung cu clienții și este un bun negociator;
  • Operează la nivel avansat cu PC (Ms Office);
  • Este capabil să lucreze într-un mediu rapid și complex;
  • Cunoște limbile română și rusă.

Ce oferim:

  • Salariu competitiv, în funcțiue de expertiza candidatului;
  • Bonusuri trimestriale și anuale bazate pe performanță;
  • Traininguri, conferințe, expoziții de profil naționale și internaționale;
  • Produsele companiei cu preț redus.

Candidații interesați, care s-au regăsit în cele descrise mai sus, rugăm să expedieze CV-ul la adresa hr@tandem.md, cu indicarea titlului “Director Adjunct Vânzări și Dezvoltare”.

Trimite CV

Despre companie

Grupul de companii TANDEM se dezvoltă în Moldova din 2002, în România - din 2015. Astăzi suntem unul dintre cei mai selecți producători de mobilă din Moldova.

Avem experiență în producerea, realizarea și livrarea produselor: mobilier moale, mobilier corp, saltele.

Asortimentul cuprinde peste 500 de tipuri de mobilier, care sunt prezentate în diferite dimensiuni și în diferite culori (mai mult de 100 de culori). Clienții aleg compania noastră pentru designul impresionant, gama de produse în continuă extindere, materiale de înaltă calitate și durabilitate și servicii suplimentare convenabile.

Grupul TANDEM include astăzi: - peste 300 de oameni, 2 fabrici, 1 showroom în Chișinău, 9 showroom-uri în România, un departament de marketing centralizat.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Petricani 15/1, magazin Tandem