Publicat Recent

Șef Departament Marketing și Comunicare

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Fabrica de mobilă TANDEM!

Cu peste 19 ani experiență pe piața mobilei din Republica Moldova și România, cu o rețea de 8 magazine în diferite orașe (Chișinău, București, Brașov, Cluj-Napoca, Iași, curînd în Oradea).

Suntem în căutarea unui Șef Departament Marketing și Comunicare, rolul esențial al căruia constă în construirea unei strategii de marketing pentru R. Moldova și cu o posibilă perspectivă pentru România.

Care sunt responsabilități-cheie:

  • Să formuleze și să implementeze planul de Marketing și Comunicare, aliniat cu strategia de afaceri definită;
  • Să elaboreze și gestioneze bugetul departamentului de Marketing;
  • Să determine cea mai potrivită metodă de comunicare și să asigure un conținut adaptat fiecărui mediu de comunicare selectat;
  • Să țină legătura cu agenții externi și să gestioneze dezvoltarea și implementarea generală a conținutului comunicărilor referitoare la comunicate de presă, online, mesagerie, prezentări, buletine informative, publicitate și sponsorizare;
  • Să colaboreze cu furnizorii de servicii de Marketing externi, după cum este necesar;
  • Să asigure calitativ și permanent actualizarea informației de pe website-ul companiei;
  • Să gestioneze evenimentele promoționale la care compania este prezentă;
  • Să elaboreze prezentarea produselor noi pentru managerii de vânzări;
  • Să analizeze preferințele consumatorilor, monitoring permanent al pieței;
  • Să caute constant noi oportunități creative de creștere a vânzărilor, cu accent pe marketingul digital;
  • Să prezinte rapoarte de activitate pentru fiecare proiect de marketing în parte.

Candidatul de succes:

  • Este profesionist cu experiență de minim 3-5 ani în domeniul de marketing, vânzări, cu rezultate demonstrate;
  • Posedă abilități de analiză, planificare, bugetare;
  • Are dezvoltată competența gîndire strategică,
  • Este fie creativ, atent la detalii;
  • Capabil să lucreze într-un mediu rapid și complex.

Ce oferim:

  • Salariu competitiv, în funcțiue de expertiza candidatului;
  • Bonusuri trimestriale și anuale bazate pe performanță;
  • Traininguri de profil;
  • Produsele companiei cu preț redus.

Candidații interesați, care s-au regăsit în cele descrise mai sus, rugăm să expedieze CV-ul la adresa hr@tandem.md pînă la data de [vezi telefon]15.06.2021, cu indicarea titlului “Șef Departament Marketing și Comunicare”.

Trimite CV

Despre companie

Grupul de companii TANDEM se dezvoltă în Moldova din 2002, în România - din 2015. Astăzi suntem unul dintre cei mai selecți producători de mobilă din Moldova.

Avem experiență în producerea, realizarea și livrarea produselor: mobilier moale, mobilier corp, saltele.

Asortimentul cuprinde peste 500 de tipuri de mobilier, care sunt prezentate în diferite dimensiuni și în diferite culori (mai mult de 100 de culori). Clienții aleg compania noastră pentru designul impresionant, gama de produse în continuă extindere, materiale de înaltă calitate și durabilitate și servicii suplimentare convenabile.

Grupul TANDEM include astăzi: - peste 300 de oameni, 2 fabrici, 1 showroom în Chișinău, 9 showroom-uri în România, un departament de marketing centralizat.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Petricani 15/1, magazin Tandem