Publicat  30 Iunie 2021
Ofertă de muncă fierbinte

Manager clienți cheie (key account manager)

Miramob Chișinău Full Time Negociabil

Informatii de baza

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Candidatul ideal:
- Dinamic, organizat , spirit de echipă , cu bune abilităţi de comunicare, negociere si vînzare;

Responsabilitățile principale:
1. Identificarea și analizarea partenerilor și sectoarelor cheie potențiale pentru afacere;
2. Selectarea strategiilor potrivite pentru clienți din sectoare cheie;
3. Construirea, dezvoltarea și menținerea unor relații profitabile și de lungă durată cu clienții cheie;
4. Menținerea relațiilor cu clienții existenți, urmărind furnizarea la standarde calitative înalte a serviciilor contractate de către aceștia;
5. Monitorizarea derulării contractelor cu clienții alocați sau aduși în portofoliu;
6. Promovarea produselor și serviciilor companiei, coordonarea campaniilor de promoții;
7. Prospectarea în permanență a pieței în vederea identificarii de noi clienți și cunoașterea competiției;
8. Întocmirea rapoartelor privind activitatea desfășurată;
9. Prezentarea ideilor inovative pentru îmbunătățirea procesului de vanzari;
10. Reprezentarea companiei în relația cu parteneri externi și interni.
11. Planificarea bugetului de marketing;

Cerinte față de candidat :
- Experiență de lucru în vânzări B2B minim 2 ani;
- Studii superioare în domeniul economiei.
- Abilități avansate de comunicare cu clienții;
- Vorbire fluentă în limbile română și rusă, engleza – nivel conversational
- Permis de conducere si automobil propriu;

Ce oferim noi:
- Angajare oficială;
- Salariu atractiv;
- Traininguri și instruire;
- Echipament și oficiu modern;
- Lucru înt-un colectiv tînăr și dinamic;

O echipă tînără şi de perspectivă te aşteaptă!
Chisinau, str. Milescu Spataru 8/5
Tel. 079857770

Persoanele interesate, sunt rugate să expedieze CV-ul, la adresa electronică: leanca.daniela@tandem.md, însoțit de poză și poziția pentru care candidează.

Doar persoanele selectate în baza CV-urilor expediate vor fi invitate la interviu.

Mult succes!

Număr de contact:
079857770
leanca.daniela@tandem.md