Publicat  14 Aprilie 2022

Asistentă medicală/Asistent medical

Cardio Prima Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
de la 1 an

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:
- Recoltarea analizelor medicale
- Acordarea asistenței medicale pacienților în conformitate cu fișa de post
- Respectarea standardelor instituției
Cerințe:

  • Studii medicale
  • Stagiu de muncă în domeniu de minim 1 an
  • Personalitate flexibilă, energică, dorința de a învața lucruri noi
  • Personalitate orientată spre pacient-client
  • Cunoașterea limbilor română și rusă
  • Abilitați de lucru la calculator

Program de lucru:
De la 08:00 la 19:00.

Dacă vă regăsiţi în descrierea de mai sus puteţi expedia CV la adresa de e-mail: info.cardioprima@gmail.com
Doar persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.
Informații suplimentare la telefoanele: 078363222.

Centrul medical CardioPrima și-a lansat activitatea in anul 2014, și este Prima și Unica clinică privată cu specific cardiologic din Republica Moldova.

   Clinica oferă servicii înalt calificate în special în domeniul cardiologiei, dar și în alte specialități terapeutice conexe, necesare în stabilirea unui diagnostic complex și complet unui pacient cu patologie cardiovasculară.

   În centru activează specialiști de înaltă calificare, cu grade științifice (doctori în medicină, doctori habilitați în medicină, profesori), care au efectuat specializări, au numeroase publicații în străinătate și sunt membri ai asociațiilor europene de cardiologie și neurologie.

   Diagnosticarea patologiei cardiovasculare este efectuată de echipament medical exclusiv, de ultimă generație ale companiilor SIEMENS, BTL, Nicolet, CNSystems Medizintechnik AG.

info.cardioprima@gmail.com