Publicat  17 August 2022

Social Media Marketing Manager (SMM)

Remark Imobil Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 1 an

Ești pasionat de social media, ai spirit analitic și știi să creez campanii de advertising?
Știi cum să captivezi atenția publicului, știi care este publicul țintă?

Principalele responsabilități ale postului sunt:

  •  Dezvolți conceptele campaniilor de publicitate şi promovare a imaginii companiei și produselor dedicate segmentelor de clienţi, creezi mesajele şi selectarea canalelor de comunicare adecvate;
  •  Iniţiezi și implementezi măsuri specifice comunicării de marketing în scopul îmbunătăţirii indicatorilor  cât și în scopul generării de lead-uri pentru echipele de vânzări, fidelizarea clienţilor etc
  •  Implementezi strategiile specifice campaniilor de marketing şi a planurilor de acţiune privind optimizarea rezultatelor campaniilor
  • Monitorizezi și analizezi activitățile concurenței și recomanzi căi de reacție;
  • Elaborarea, întreținerea și propunerea de idei pentru a îmbunătăți site-urile, paginile de Facebook (administrarea conturilor de social media aferente și programarea postărilor;)
  •  Dezvolți şi implementezi conceptele de segmentare şi targetare a segmentelor ţintă pentru campaniile de marketing;
  •  Gestionezi bugetele aferente campaniilor de marketing și relaţia cu agenţiile externe.

Căutăm o persoană care să aibă:
  • Studii superioare finalizate, specializarea în ştiinţele comunicării, advertising, marketing ;
  •  Minim 1 an experienţă practică în domeniul comunicării;
  •  Cunoştinţe utilizare MS Office;
  •  Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului;
  •  Experienţă în gestionare de proiecte interdisciplinare;
  •  Experienţă în gestionarea de bugete, utilizând sisteme moderne de planificare colaborativă;
  •  Capacităţi creative şi conceptuale;
  •  Nivel ridicat de implicare, muncă în echipă.
Noi oferim:
  •  • Oportunitatea de dezvoltare profesionala și personală;
  • • Proiecte ambitioase;
  • • Pachet salarial motivant bazat pe performanță;
  • • Un sistem de management modern.
Poți aplica direct la acest anunț și te vom contacta noi! hr@remark.md  cu mențiunea ”SMM”

Compania Remark Imobil îți oferă suportul de care ai nevoie atunci când vorbim despre chirie și/sau vânzare apartamente, spații comerciale, chirie/vânzare case.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Număr de contact:
062055507
hr@remark.md