Publicat  30 Martie 2022

Programator JAVA

SOLIDSOFT SRL Chișinău, București La distanță 1000 EUR

Informații de bază

Salariul:
1000 EUR
Program de lucru:
La distanță
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 3 ani
Oraș:
Chișinău, București

Descrierea poziției vacante

Candidatul ideal

Candidatul ideal este Freelancer sau lucreaza (job stabil) si isi doreste sa isi suplimenteze veniturile, dezvoltand aplicatii intr-un mediu bine definit.

Descrierea jobului

Dezvoltare de aplicaţii web folosind limbajul JAVA - Analiză, proiectare, implementare şi modificare a aplicaţiilor software, în orice moment al ciclului de viaţă - Contribuie la îmbunătăţirea continuă a produsului venind cu propuneri pentru interfața de utilizare, arhitectura software sau noi tehnologii - Testare unitară şi documentare cod sursă - Implicare în toată durata de viaţă a proiectului

Cerinte:

- Cunostinţe în Java (+3 ani)
- Cunostinţe în lucrul cu baze de date relaţionale (PostgreSQL), JDBC, JPA
- Cunostinţe în lucrul cu Spring Framework
- Cunostinţe OOP nivel avansat
- Cunostinţe în lucrul cu applicatii web (HTTP, HTML, CSS, JavaScript)
- Cunostinţe in lucru cu un IDE Java (IDEA IntelliJ, Eclipse)
- Cunostinţe in lucru cu Git
- Cunostinte testare (unit teste).

Tehnologii folosite:
- Java 11
- Spring Framework (injectare dependinte)
- Pippo (micro web framework)
- Pebble (motor templeting utilizate la afisarea paginilor web)
- Twitter Bootstrap (HTML, CSS, JSS framework)
- Requery (acces baza de date)
- PostgreSQL (baza de date)
- Pac4J ans Jasypt (securitate)
- Apache Maven (build system)
- Git (syem de control al versiunilor)
- JUnit 5 (teste unitare).

Alte precizari:

- Applicatiile sunt create de la zero pe baza specificatiilor si au o complexitate/dimensiune medie
- Se folosesc ultimele versiuni ale tehnologiilor afisate mai sus
- Cautam colegi creativi, dornici sa se alature unei echipe ce imbina experienta cu spiritul tanar caracterizat de curiozitate si incinsivitate
- Dezvoltare bazata pe metodologie Scrum/Kanban.

E-mail: contact@solidsoft.ro

SOLIDSOFT este o companie proaspata in zona de dezvoltare software insa cu o echipa foarte experimentata si ambitioasa. Lucram intens la aplicatiile noastre proprii pe care urmeaza sa le lansam curand in piata, cat si la diverse proiecte de dezvoltare aplicatii la cerere.

Contacte

Adresa sediului central
Aleea Stanila nr. 6, camera 2, bl. H10, Sc. F, Et. 1, Ap. 105, Bucuresti, Sect. 3
Număr de contact:
+40728600188
contact@solidsoft.ro