Publicat  25 Februarie 2022

Copywriteer

Romanta Chișinău Full Time 9000 MDL

Informații de bază

Salariul:
9000 MDL
Studii:
Medii
Experiență:
de la 3 ani

Companie cu capital strain anunta concurs pentru suplimirea postului vacant: copywriter

Cerinte:

  • Studii superioare: marketing/jurnalism/filologie/psihologie/sociologie.
  • Experiență de muncă într-o poziție similară minim 2 ani;
  • Cunoașterea instrumentelor de promovare, regulilor rețelelor sociale, urmărirea și aplicarea instrumentelor noi;
  • Nivel fluent limba română/rusă;
  • Persoană sociabilă, activă, orientată spre rezultat.

Responsabilități:

  • Participarea la crearea și implementarea strategiei de comunicare a brandului în mediul online (social media, mass media, advertoriale);
  • Crearea textelor pentru rețelele de socializare, articole în presă, advertoriale, etc.;
  • Monitorizarea și gestionarea feedback-ului ce implica brandul nostru, în mediul online;
  • Colaborare strânsă cu managementul comunității online.

Oferim:

  •  pachet salarial motivant + bonusuri,
  • oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști,
  • training-uri de specialitate
  • mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate sa depuna Cv-ul la adresa de email: moldovajob2@gmail.com, cu specificarea postului – Copywriter si sa completeze formularul: https://u.to/nkcKGw

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

moldovajob2@gmail.com