Publicat 25 Februarie 2021
Viorica Cosmetic

Manager Vânzări Clienți Corporativi

Ofertă de muncă fierbinte

Fisa postului

  • Salariul: Negociabil
  • Oraș: Chișinău
  • Cerințe: Constituie un avantaj
  • Educație: Superioare

Descrierea poziției vacante

Responsabilități și sarcini:

  • Dezvoltă și gestionează portofoliul de clienți corporativi (companii naționale și internaționale, bănci, companii comerciale etc)
  • Negociază ofertele comerciale și perfectează contractele de vânzare-cumpărare
  • Elaborează planurile personale de vânzări si prezintă propuneri în acest sens
  • Elaborează rapoarte săptămânale și analiza procesului de vânzări
  • Înaintează propuneri de optimizare și dezvoltare a sortimentului de produse la clienții aflați în gestiune
  • Coordonează ofertele corporative și colaborează cu departamentele interne (logistica, depozit, contabilitate), oferind suport operațional procesului de vânzări
  • Contribuie la promovarea imaginii brand-ului VIORICA și dezvoltarea relațiilor armonioase cu clienții aflați în gestiune

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare
  • Experiență în gestionarea clienților corporativi
  • Competente abilități de prezentare
  • Aptitudini de analiză și dezvoltare a experienței clientului
  • Automotivat și orientat spre rezultat
  • Competente in gestionare a provocărilor apărute
  • Multitasking
  • Permis de conducere categoria B.

Cunoașterea limbilor:

  • româna – nivel avansat
  • rusa –nivel avansat
  • engleza – va constitui un avantaj

Pentru a aplica la acest post te rugăm să trimiti CV-ul la adresa de email dumitru.petrascu@viorica.md

Pe delucru.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa delucru.md
  • Job verificat de echipa delucru.md

INFORMAȚII DESPRE COMPANIE

Denumirea companiei: Viorica Cosmetic

Viorica, o companie modernă, care ocupă ferm poziția de lider producător de produse cosmetice și parfumerie din Republica Moldova, este în căutare de colaboratori.

Viorica se dezvoltă rapid și este în permanentă căutare de personal calificat în toate departamentele, de la producere la vânzări, de la testarea calității produselor până la promovare și export.
Dacă împărtășești valorile noastre și îți dorești o carieră într-o companie dinamică, vom fi bucuroși să faci parte din colectivul nostru. Alege una dintre pozițiile vacante și trimite-ne CV-ul tău acum.

Vezi mai mult
Publicitate cursuri de engleza

  • Experiență Profesională: Constituie un avantaj

Încă ești în căutarea unui loc de muncă
sau poate cauți angajați pentru firma ta?