Publicat  31 Ianuarie 2023
Ofertă de muncă fierbinte

Administrator de sistem/rețea IT (RO)

Crossinx Chișinău Negociabil

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Descrierea poziției vacante

Descrierea postului:

  • Gestionarea funcționalității stației de lucru.
  • Gestionarea funcționalității întregului sistem.
  • Adaptarea, măsurarea sau verificarea permanentă, precum și eliminarea perturbațiilor sistemelor de servere.
  • Configurarea sistemelor server.
  • Colaborare strânsă cu centrul de date respectiv.
  • Informarea conducerii IT despre evoluțiile și tendințele actuale în ceea ce privește utilizarea tehnologiei informației.
  • Administrarea drepturilor de utilizator.
  • Administrarea sistemelor de stocare.
  • Backup-ul de date și recuperarea de date.
  • Întreținerea permanentă a hardware-ului și a software-ului.
  • Monitorizarea rețelei.
  • Planificarea rețelei - găsirea soluțiilor și îmbunătățirea structurală a măsurilor legate de crearea rețelelor.
  • Crearea și întreținerea documentației
  • Contactul permanent cu membrii echipei în toate întrebările IT
  • Distribuirea software-ul.

Cerinţe:

  • Certificatele de finisare a cursurilor de perfecționare în domeniu sunt un avantaj
  • Diploma în informatică sau în administrarea rețelelor/sistemelor
  • Cunoașterea foarte bună a diferitelor topologii de rețea (Ethernet, WLAN, VPN etc.) și a protocoalelor de rețea (TCP / IP, OSPF, BGP și MPLS).
  • Experiență cu protocoale de transmitere (de exemplu, FTP (S), SFTP).
  • Experiență cu transportul mesajelor (de ex. OFTP, AS2, HTTP (S), SOAP, SMTP (S)).
  • Cunoașterea serverelor Unix sau Linux și Microsoft.
  • Cunoașterea sistemelor de baze de date, cum ar fi MySQL și Oracle.
  • Cunoștințe în domeniul securității IT.
  • Cunoașterea limbii engleze (Avansat) Orientare distinctă față de clienți și servicii.
  • Experiență în domeniu cel puțin 3 ani.

E-mail: job.md@crossinx.com

Abilități cheie
Gândire critică Precizie MySQL

We digitize your business processes, and connect you, your customers and suppliers and offer you alternative financing options.

crossinx is the leading network for financial business collaboration. With solutions for e-invoicing, EDI and supply chain finance.

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa sediului central
MD2012, str. București 88
Număr de contact:
+373 60544988
vasile.mariuta@crossinx.com