Publicat 14 Ianuarie 2021
Moldindconbank

Consilier bancar corporate Departamentul clienţi corporative

Ofertă de muncă fierbinte

Fisa postului

  • Salariul: Negociabil
  • Oraș: Chișinău
  • Cerințe:Experiența de muncă de la 1 an
  • Studii: Superioare

Descrierea poziției vacante

Vei beneficia de:
⦁ Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei
⦁ Salariu atractiv + bonus de performanță
⦁ Mediu de lucru dinamic şi inovativ
⦁ Oficiul chiar în centrul oraşului
⦁ Colegi cu spirit de echipă şi proactivi

Vei avea următoarele responsabilităţi:
⦁ Asigurarea procesului de elaborare și procesare a contractelor aferente activității de creditare și de depozite a clienților corporativi, în coordonare cu managerul relaţii clienţi corporativi
⦁ Monitorizarea acordurilor contractuale deținute cu clienții
⦁ Supravegherea operațiunilor curente în limita procesului de creditare
⦁ Acordarea suportului/ consultarea clienţilor corporativi în vederea perfectării actelor solicitate de Bancă
⦁ Prezentarea spre examinare/aprobare a materialelor aferente cererilor clienţilor corporativi şi/sau potenţiali de solicitare a produselor expuse şi care nu sunt expuse riscului de credit
⦁ Perfectarea contractelor ce urmează a fi semnate şi verificarea tuturor datelor şi condiţiilor contractuale perfectate, inclusiv în corespundere cu deciziile/hotărârile nivelului de adoptare a deciziilor privind încheierea tranzacțiilor
⦁ Introducerea în sistemul informaţional a datelor recepţionate de la clienţi
⦁ Perfectarea certificatelor solicitate de clienţi

Eşti candidatul potrivit dacă ai:
⦁ Studii universitare în domeniul economic;
⦁ Cunoaşterea actelor normative ce reglementează activitatea bancară;
⦁ Competenţe de analiză primară a situaţiei economico-financiare a întreprinderilor;
⦁ Cunoaşterea limbii române, limba rusă (avantaj);
⦁ Cunoaşterea calculatorului la nivel de utilizator;
⦁ Abilităţi de analiză, comunicare şi lucru în echipă
⦁ Onestitate, responsabilitate, sociabilitate, sârguință şi capacitatea de lucru în echipă.

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie:
⦁ e-mail: ⦁ recrutare@micb.md
⦁ contactează-ne la tel. 022576935 sau 079484979

Pe delucru.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa delucru.md
  • Job verificat de echipa delucru.md

INFORMAȚII DESPRE COMPANIE

Denumirea companiei: Moldindconbank

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Vezi mai mult
Publicitate cursuri de engleza

Încă ești în căutarea unui loc de muncă
sau poate cauți angajați pentru firma ta?