Publicat Recent

Tehnolog în vinificație (r. Vulcănești)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Vulcănești

Descrierea poziției vacante

Oferim:

  • Dezvoltare într-o companie cu renume internațional
  • Salariu competitiv
  • Angajare oficială cu întreg pachet de beneficii
  • Prețuri speciale la produsele companiei
  • Telefonie mobilă corporativă
  • Cazare și alimentație asigurate de companiei

Responsabilitățile principale:

  • Coordonarea și participarea la activitățile de prelucrare a strugurilor, de producere, condiționare, stabilizare și îmbuteliere a vinurilor
  • Exercitarea controlului tehnic în toate fazele de producere a vinurilor
  • Supravegherea fluxului tehnologic și controlul calității produsului pe intreg fluxul tehnologic
  • Respectarea practicilor și tratamentelor oenologice admise în producția de vinuri
  • Efectuarea controlului analitic al vinurilor și degustarea
  • Efectuarea corecta a analizelor chimico-fizice și biologice ale vinului
  • Intervenirea în procesele biochimice ale fermentației astfel încât să garanteze calitatea produsului final etc

Studii și experiență profesională:

  • Studii tehnice de specialitate
  • Experiență în poziție similară de minim 2 ani
  • Cunoștințe de automatizare, tehnice, mecanice și de utilizare a echipamentelor folosite în vinificație
  • Flexibiliatea programului de lucru în timpul campaniei de recoltă și a anumitor faze particulare în procesul de prelucrare a vinului
  • Fluență în limbile română și rusă

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, trimite CV-ul la adresa: hr@purcari.wine, iar noi te vom contacta.
Specifică în tema scrisorii job-ul pentru care aplici.

Trimite CV

Despre companie

Grupul Purcari este unul dintre principalii producători de vin și brandy din Europa Centrală și de Est, gestionând aproximativ 1,000 de hectare de podgorii și 4 vinării din România și Republica Moldova: Purcari, Crama Ceptura, Bostavan și Bardar.

Grupul deține un portofoliu compus din mai multe branduri de vin și vin spumant, din toate categoriile de preț, precum și un brand de divin premium.

Grupul Purcari este cel mai mare exportator de vin din Moldova, cu livrări în peste 30 de piețe din Europa (Polonia, Cehia, Slovacia, Ucraina, Norvegia, Marea Britanie, etc.), Asia (China, Japonia, Coreea de Sud) și America (SUA și Canada).

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte