Publicat  23 Septembrie 2022

Trade Marketing Manager

Purcari Wineries Group Chișinău Full Time Negociabil

Informații de bază

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 2 ani

Descrierea poziției vacante

Oferim:

  • Posibilități de instruire și dezvoltare profesională
  • Salariu fix + sistem de bonusare
  • Lucru într-o echipă creativă și dinamică
  • Proiecte interesante
  • Asigurarea echipamentului necesar (tools, softs)
  • Oferirea tichetelor de masă

Responsabilități:

  • Implementarea proiectelor de branding.
  • Implementarea strategiei de trade marketing pentru mărcile companiei pe fiecare canal de vânzare în funcție de specificul acestora
  • Dezvoltarea și implementarea calendarului de activități promoționale
  • Dezvoltarea și urmărirea bugetelor destinate activităților din Trade Marketing
  • Monitorizarea nevoilor și cerințelor clienților la punctele de vânzare și implementarea unui sistem pentru satisfacerea acestora
  • Ajustarea structurii de mercantizare în funcție de zonă, concurență, cerințele clienților și tendințele pieței
  • Analiza eficienței și impactului proiectelor implementate
  • Colaborarea cu furnizorii, agenții și alți parteneri în vederea realizării obiectivelor postului

Studii și experiență profesională necesară:

  • Studii superioare
  • Experiență într-o poziție similară, preferabil în companii FMCG
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limbile română și rusă

Grupul Purcari este unul dintre principalii producători de vin și brandy din Europa Centrală și de Est, gestionând aproximativ 1,000 de hectare de podgorii și 4 vinării din România și Republica Moldova: Purcari, Crama Ceptura, Bostavan și Bardar.

Grupul deține un portofoliu compus din mai multe branduri de vin și vin spumant, din toate categoriile de preț, precum și un brand de divin premium.

Grupul Purcari este cel mai mare exportator de vin din Moldova, cu livrări în peste 30 de piețe din Europa (Polonia, Cehia, Slovacia, Ucraina, Norvegia, Marea Britanie, etc.), Asia (China, Japonia, Coreea de Sud) și America (SUA și Canada).

Poziții vacante active

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Număr de contact:
068600554
hr@purcari.md