Publicat  28 Ianuarie 2022

Receptionist

Hilton Hotel Chișinău Full Time 67 MDL

Informații de bază

Salariul:
67 MDL
Full Time
Experiență:
Constituie un avantaj

Recepționarii sunt responsabili de întâmpinarea vizitatorilor și de furnizarea de asistență excepțională pentru serviciul clienți.
Aceasta implică răspunsul la apeluri și trimiterea acestora în mod corespunzător, adresarea întrebărilor și nevoilor vizitatorilor și oferirea unui mediu general primitor.
De multe ori aceasta include îndeplinirea sarcinilor administrative ad hoc, după cum este necesar. Recepționerii sunt angajați în aproape toate industriile.

Responsabilități pentru recepționer

Răspundeți și direcționați apelurile telefonice într-un mod politicos și prietenos
Bine ați venit vizitatorii într-un mod cald și prietenos și răspundeți la orice întrebări au vizitatorii
Păstrați zona de recepție și toate zonele comune într-un mod curat și ordonat în orice moment
Operați în mod regulat echipamente de birou standard, inclusiv un aparat de fax, un aparat de copiat și un computer
Păstrați înregistrări detaliate și corecte ale solicitărilor vizitatorilor și ale apelurilor primite
Primiți livrări; sortează și distribuie mesajele primite
Faceți inventarul consumabilelor și repopulați-le după cum este necesar
Mențineți sistemul general de înregistrare a biroului

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Număr de contact:
34264850079
hotelhilton51@gmail.com