Publicat 25 Februarie 2021
HR Simple Solutions

Manager vânzări (sisteme și soluții inginerești)

Ofertă de muncă fierbinte

Fisa postului

  • Salariul: Negociabil
  • Persoană de contact: Vrabie Diana
  • Număr de contact: +37360150501
  • Oraș: Chișinău
  • Cerințe:Experiență Profesională de la 2 ani
  • Educație: Superioare

Clientul nostru, companie specializată în sisteme de încălzire, climatizare și alimentare apă, cu o experiența de 20 ani pe piață, distribuitor a brandurilor: Viessmann, Grundfos, Atlantic, invită spre colaborare:

Responsabilități de baza:
- Vânzarea echipamentelor (soluții inginerești complexe pentru sisteme de încălzire, climatizare si alimentare cu apă) către agenți economici (B2B)
- Primirea și procesarea cererilor de oferta
- Consultanță tehnică şi alegerea instalațiilor termo, clima și hidro;
- Elaborarea ofertelor tehnice şi comerciale
- Negocierea și încheierea contractelor,
- Controlul livrării mărfurilor,
- Construirea, monitorizarea și menținerea relațiilor pe termen lung cu clienții
- Promovarea continuă a produselor companiei;
- Realizarea rapoartelor și analizelor privind activitatea desfășurată

Pentru a putea îndeplini sarcinile postului dat, este important să aveți:
- Experiență în vânzări B2B – cel puțin 2 ani de zile;
- Studii tehnice
- Abilitați dezvoltate de comunicare
- Flexibilitate, ambiție de a ajunge la rezultat dar și abilitatea de a lucra în echipă
- Capacitate de a asculta și de a identifica necesitățile clientului
- Abilitatea de a convinge
- Responsabilitate, de a duce lucrurile la un bun sfârșit și de asumare a responsabilităților
- Cunoașterea produselor/serviciilor companiei, a concurenților.

Oferta companiei:
- Colectiv de profesioniști, într-o companie stabila, lider in domeniu (fondata in anul 2000)
- Vânzarea brand-lor originale de la cei mai renumiți producători din lume
- Școlarizare pe gama de produse
- Posibilități de dezvoltare personala si profesionala
- Oficiu modern in centrul Chișinăului
- Program de lucru: Luni-Vineri intre 9:00-18:00
sâmbătă: 10:00-14:00 (peste 1 sâmbătă)
- Salariu oficial + bonus in funcție de rezultate
- Telefonie mobila corporativa
- Atmosfera prietenoasa si respect reciproc.
- Căutăm persoane pe termen lung!

Va rugam sa trimiteți CV-ul pe adresa recrutare@simplehr.md   pană la 25 decembrie 2020.
Indicați codul poziției AVI20. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Pe delucru.md știi că ești în siguranță.

  • Companie verificată de echipa delucru.md
  • Job verificat de echipa delucru.md

INFORMAȚII DESPRE COMPANIE

Denumirea companiei: HR Simple Solutions
Publicitate cursuri de engleza

  • Experiență Profesională: de la 2 ani

Încă ești în căutarea unui loc de muncă
sau poate cauți angajați pentru firma ta?