Publicat Recent

Vice-Director Vânzări Tandem România

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Suntem în cautare de Vice-Director Vînzări pentru showroom-urile din România: București, Iași, Oradea, Cluj, Brașov.
Dacă ești un lider înnăscut căruia îi place să coordoneze și organizeze activitatea departamentelor din cadrul companiei, să participe la conceperea strategiilor de vânzări, tactici, programe și promoții necesare pentru creșterea vânzărilor și satisfacerea clienților, atunci te așteptăm în echipa noastră.

Principalele responsabilități:

  •  Dezvoltarea punctelor de vânzări și identificarea de noi oportunități pe piață;
  •  Elaborarea și urmarirea realizării planului de vânzări și profit;
  •  Stabilirea obiectivelor managerilor din subordine în concordanta cu obiectivele propuse;
  •  Gestionarea și supravegherea echipelor în vederea atingerii obiectivelor;
  •  Supervizarea fluxurilor de aprovizionare cu bunuri și servicii necesare desfășurării
    activităţii, asigurarea colaborării optime cu celelalte departamente implicate;
  •  Proiectarea și implementarea campaniilor de marketing;
  •  Urmărirea rezolvării tuturor problemelor apărute în relaţiile cu clienţii sau cu furnizorii;
  •  Participarea la fundamentarea, calcularea, emiterea ofertelor de preț și redactarea
    contractelor comerciale;
  •  Reducerea situaţiilor conflictuale, asigurarea permanentă a unei imagini favorabile a companiei;
  •  Analizarea vânzărilor și planificarea cantității optime de mărfuri;
  •  Colaborarea cu departamentul de marketing în vederea elaborării strategiilor de promovare;
  •  Supravegherea, sistematizarea și îmbunătățirea proceselor de vânzare;

Cerinte:

  • Deținerea cetățeniei române,
  •  Studii superioare, experiența în post similar este obligatorie;
  •  Abilități exemplare de management de proiect, negociere, studii de piață și abilități de marketing;
  •  Ușurința în stabilirea relațiilor interpersonale;
  •  Capacitate de a lua decizii și de a-și asuma responsabilitatea;
  •  Implicare, adaptabilitate, perseverența, urmarirea și atingerea obiectivelor;
  •  Capacitatea de coordonare, analiză şi sinteză, organizare, prezentare, argumentare,
    planificare, consultare, instruire, motivare, mobilizare, soluționare de probleme, aplanarea
    conflictelor, comunicare eficientă.
  •  Cunoașterea limbii române și ruse, engleza (ca avantaj);
  •  Abilitatea de a lucra individual și în echipă
  •  Integritate și discreție profesională.
  •  Prezenta fizică la București.

Oferim:

  •  Salariu motivant pentru candidatul potrivit (se stabilește la interviu).
  •  Oportunitatea de a activa în România;
  •  Angajarea oficiala în cîmpul muncii;
  •  Participarea la traininguri de dezvoltare personală și profesională.
  •  Automobil de serviciu (la automobilul personal ce compensează cheltuielile de uzură).
ATENȚIE! Aceasta este o oportunitate foarte interesantă, cu mare potențial!
Expediați CV-ul pe adresa electronică: hr@tandem.md">hr@tandem.md.
Dacă aveți nevoie de detalii legate de job, ne puteti contacta la +(373)[vezi telefon]78 057772.
Trimite CV

Despre companie

Grupul de companii TANDEM se dezvoltă în Moldova din 2002, în România - din 2015. Astăzi suntem unul dintre cei mai selecți producători de mobilă din Moldova.

Avem experiență în producerea, realizarea și livrarea produselor: mobilier moale, mobilier corp, saltele.

Asortimentul cuprinde peste 500 de tipuri de mobilier, care sunt prezentate în diferite dimensiuni și în diferite culori (mai mult de 100 de culori). Clienții aleg compania noastră pentru designul impresionant, gama de produse în continuă extindere, materiale de înaltă calitate și durabilitate și servicii suplimentare convenabile.

Grupul TANDEM include astăzi: - peste 300 de oameni, 2 fabrici, 1 showroom în Chișinău, 9 showroom-uri în România, un departament de marketing centralizat.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Petricani 15/1, magazin Tandem